Stała obsługa informatyczna obejmuje kompleksową opiekę nad systemem informatycznym Klienta. Usługa jest skierowana do wymagających, dynamicznych przedsiębiorstw, dla których ciągła praca systemu infomratycznego ma kluczowe znaczenie.

Jest to umowa o charakterze ryczałtowym, z ustaloną płatnością miesięczną

Umowa obejmuje nieograniczony dostęp do wszystkich usług wsparcia technicznego świadczonych przez naszą firmę (praca u Klienta, pomoc zdalna i telefoniczna) dla wszystkich wspieranych programów. Umowa gwarantuje krótki czas reakcji w przypadku wystąpienia awarii:

 • Jeden dzień roboczy dla serwerów
 • Dwa dni robocze dla aplikacji użytkowych

Stała obsługa obejmuje także cykliczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa danych oraz ich odtworzenie w wypadku awarii/kradzieży. Kopia bezpieczeństwa jest wykonywana według takich samych standardów, jak w przypadku umowy o cykliczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa.

Podstawowe korzyści płynące ze skorzystania ze stałej obsługi w stosunku do pomocy incydentalnej:

 • Pomoc incydentalna jest nastawiona na rozwiązanie pojedynczego problemu
  Natomiast stała obsługa ma na celu zachowanie ciągłej i bezawaryjnej pracy całego systemu w długim okresie czasu.
 • Gwarantowany czas reakcji w przypadku wystąpienia problemu
  W przypadku pomocy incydentalnej - jesteśmy w stanie zająć się problemem wtedy, gdy mamy wolny termin.
 • Klienci ze stałą obsługą są traktowani priorytetowo
  Problemy lubią się piętrzyć, a człowiek nie jest w stanie się rozdwoić. Bez względu na to co o nasz pomyślisz - jeśli będziemy musieli wybrać pomiędzy Klientem incydentalnym, a Klientem ze stałą obsługą - zawsze wybierzemy tego drugiego. Nawet kosztem utraty Klienta.
 • Najwyższa jakośc świadczonych usług
  Zwróć uwagę na pewien paradoks - w przypadku pomocy incydentalnej płacisz nam wtedy, gdy coś Ci się popsuje. W przypadku stałej obsługi to nam zależy na tym, żeby nic się nie psuło. Dlatego nie mowimy tutaj o doraźnej naprawie, ale o długotrwalej pielęgnacji, co przynosi korzyść obu stronom.
 • Koszty
  Ze względu na efekt skali - Stała Obsługa Informatyczna jest rozwiązaniem tańszym niż zatrudnienie kompetentnego fachowca na umowę o pracę. Jest także rozwiązaniem tańszym niż intensywne korzystanie z pomocy incydentalnej. Być może myślisz, że przepłacasz - bo "nic się z tym nie dzieje"... Ale o to właśnie chodzi, żeby się nie psuło, prawda ?..