Na pytanie „Ile kosztuje strona internetowa” nie da się odpowiedzieć w sposób inny niż „zależy jaka”. Dlatego tak istotne jest, aby zamawiający wiedział, czego chce. Inna przecież będzie wartość strony składającej się z np.150 podstron niż jednostronicowej wizytówki. Ale objętość to nie jedyny czynnik, który istotnie wpływa na wartość strony. Do najważniejszych pytań, na które należy odpowiedzieć przed wyceną zlecenia należą:

Jakość i pracochłonność grafiki

Czy strona zawiera animacje ? Jak złożona jest szata graficzna? Czy zdjęcia są dostarczone przez Zamawiającego, czy też trzeba samodzielnie je wykonać ? Czy konieczny jest dojazd ? Czy trzeba kupić i opłacić materiały wykonane przez firmy trzecie ?

Funkcjonalność

Czy strona będzie pełniła funkcję informacyjną, czy też będzie wykonywać jakieś funkcje użytkowe (galerie zdjęć, forum, logika biznesowa itd.) ? Czy będzie to strona statyczna, czy system CMS (strona wyposażona w mechanizmy, dzięki którym użytkownik - administrator, bez żadnej specjalistycznej wiedzy może wygodnie dodawać i edytować treść) ?

Technologia

W jakiej technologii będzie wykonana strona ? W jakim języku programowania ? Jakie są wymagania odnośnie serwera, na którym będzie działać ? Czy treść zawartych informacji ma być oddzielona od sposobu ich prezentacji (szaty graficznej) ? Na ile elastyczna ma być aktualizacja ?

Zrobienie strony www jest zadaniem skomplikowanym i pracochłonnym, a powstające projekty są często nieporównywalne. Bywa też tak, że prosta z pozoru strona „pod maską” kryje tyle, że jest znacznie bardziej kosztowna od innej, która na pozór wydaje się bardziej skomplikowana. Dlatego też każdy projekt jest wyceniany indywidualnie. Jeśli jednak chcesz mieć jakiś obraz – zerknij w nasz cennik. I podstawowa zasada – nie wahaj się pytać ! Skontaktuj się z nami i powiedz, jakie masz oczekiwania. Pomożemy Ci je sprecyzować i przedstawimy naszą ofertę. Nawet jeśli nie skorzystasz – przyda Ci się to przed rozmową z kimś innym.